بِسْمِ اللهِ، اَلْحَمْدُ ِللهِ وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلَى رَسُولِ اللهِ وَبَعْدُ

Kadınla Dübüründen İlişkiye Girmek

İmanları zayıf bir takım sapıklar karılarıyla dübüründen pisliğin çıktığı, bağırsakların sonundaki boşaltım organından ilişkiye girmekten çekinmez. Bu büyük günahlardan biridir. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) böyle yapana lanet etmiştir.

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Kadınla dübüründen ilişkiye giren mel’undur/lanetlenmiştir!’ buyurdu.”

Ahmed Müsned 2/479, Albânî Sahihu’l-Cami 5864

Başka bir hadiste Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:

“Hayızlı kadınla ilişkide bulunan ve kadınla dübüründen ilişkiye giren veya kâhine giden Muhammed’e indirileni inkâr etmiştir.”

Tirmizi 1/243, Albânî Sahihu’l-Cami 5918

Düzgün fıtrat sahibi birçok kadının bu şekilde bir ilişkiyi reddetmesine rağmen, bazı kocalar onları kendilerine itaat etmemeleri durumunda boşayacaklarını söyleyerek tehdit ederler. Bazıları da âlimlere sormaktan utanan karısını kandırır ve bu işin helal olduğuna inandırır. Hatta Allah-u Teâlâ’nın şu kavlini delil olarak getirir:

“Kadınlarınız sizin için bir ürün alanıdır, artık o alanınıza dilediğiniz yerden yaklaşın.”

Bakara 223

Sünnetin Kur’an’ı açıkladığı bilinen bir şeydir. Sünnette Rasulullah’ (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in şunu bildirdiği rivayet edilir:

“Çocuğun doğduğu yerden olduğu müddetçe kişinin karısıyla önünden ya da arkasından dilediği şekilde ilişkide bulunması caizdir.”

Dübürün, çocuğun doğduğu yer olmadığı ve büyük pisliğin boşaltım yeri olduğu bilinmeyen bir şey değildir. Bu günahın varoluşunun nedenlerinden biri de temiz evlilik hayatına, haram olan sapık ilişkilerde ve açık saçık filmlerinden kesitlerle dolu bir kafa yapısıyla, Allah’a tevbe etmeden girilmesidir. Kadın ve erkek, iki tarafta buna razı olsa bile bu ilişki haramdır. Çünkü haram işlemek için karşılıklı rıza göstermek o haramı helal kılmaz!.

Muhammed Salih el-Müneccid

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ